Rahman tarafından Rahmetin damlası sunulmuştu aleme adın ilk anıldığında.

 

Karanlığa vurulmuş zincirleri esaretten kurtaran nefesinle, cenneti soluklayan yanımızsın sen Resulullah (s.a.a).

 

Kâbe’nin de kıblenin de aziz güzeli, senden sonra seni anımsatan her hatıraya sarıldık, senin soluğunu taşıyan her Masumu (s.a) kucakladık. Adını hakkıyla anan her dile hayranlıkla kulak verdik. Seni seven yüreğe bağlandık biz. Adını dostluk koyduk. Seninle sevdik Ya Resulallah (s.a.a). Senin yolunu izleyen her adımı takip ettik. Senin için göz damlasını da neşesini de biriktirenlerle el ele, gönül gönüle verdik.

 

 Kıyametler kopsa da adınla sükun buldu yürekler. Kalbimizi ziyaret eden en güzel şey adın oldu.

 

Kelime-i şehadetle başlayan ahdimize, her salavatla devam ettik. Tüm duaların, dileklerin, tevessüllerin baş tacı eyledik seni. Harabe gönüllerde seyran edip merhem olan sendin Resulüm (s.a.a).

 

Ahdimize ram olmak muradıyla sevgine sarıldık. Kırgınlıkları, kızgınlıkları bir kenara bırakıp aşk doldurduk adınla. Unuttuk kini, nefreti merhametini, şefkatini işitince. Acımızı, derdimizi dile getirmeye utandık, çektiklerini öğrenince. Yakarışınla secdelerimizi süsledik. Şükrünle Rabbe yöneldik. Tebessümünle sevindik. Müjdelerinle hayat bulduk. Üzüntünle kederlendik. Hatıralarınla bağlandık canından olanlara. Ecrinle, umudu yakaladık. Dileklerinle ilkeler edinmek için çabaladık. Senin gibi yemeyi, içmeyi, sevmeyi sevdik. Senin sevgine mazhar olmak umuduyla yaşadık.

 

Tüm hayırlara kılavuz olan adın ile, acziyetten ve çaresizlikten kurtulmak niyetiyle yöneldik. Ömrümüzde, günlerimizde isminle bereketlendi.

 

“Dua ve istiğfar eden ümmet has rahmetten nasibini alır”, özlemiyle el açtık Sevgiliye. Ne kadar çamura bulanıp günaha düşsek de “adını alma gönlümüzden Rabbim” nidası ile yakardık. Yorgun bedenlerimizi şefkatine teslim ettik Ya Resulullah.

 

Berrak bir gönül ile kavuşmayı umduğumuz dualarımızla sesleniyoruz Rabbim. Adını, zikrini, duasını, yönelişini taklit etmeyi nasip eyle bizlere. Kalbi tutsak eden her türlü hasletten kurtar bizleri.

 

Onun (s.a.a) adını, soyunu, kokusunu saklayan Zamanın sahibine kavuşmayı dilerken, onun gibi sevmeyi bizlere nasip eyle.

 

Kutlu doğumun tüm İslam alemine mübarek olsun.

 

Hasibe Yeşil

İletişim