Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

 

Fransalı Gençler!

 

Cumhurbaşkanınıza sorun: “Neden İslam peygamberine (s.a.a) yapılan hakareti destekliyor ve (bu hakareti de) ifade özgürlüğü olarak lanse etmeye çalışıyor? İfade özgürlüğü, sövmek ve hakaret etmek manasına mı geliyor, hem de seçkin ve mukaddes şahsiyetlere? Bu ahmakça davranış, kendisini başkanlığa seçen milletin akıl ve şuuruna bir hakaret ve saygısızlık değil mi?”

 

Başka bir soru da şudur: Neden Fransa’da Holocaust olayına şüpheyle yaklaşmak ve araştırma yapmak suçtur? Neden bu konuda bir şey yazan hapse atılıyor da İslam Peygamberine hakaret etmek serbesttir.  

 

Seyyid Ali Hamane-i

28 Ekim 2020

 

Fransızca Metni: 

Jeunes de France ! Posez cette question à votre Président : pourquoi il soutient l’offense au Prophète de Dieu, tout en la considérant comme la liberté d’expression ? Est-ce que la liberté d’expression veut dire insulter et offenser, et ce, les personnalités éminentes et sacrées?

La question suivante est : pourquoi alors douter au sujet de l’holocauste est considéré comme un crime ? Et pourquoi celui qui écrit sur ce sujet doit être condamné à la prison, tandis que l’offense au Prophète est toujours un acte permis ?!

 

Farsça Metni: https://farsi.khamenei.ir/message-content?id=46730

 

Not: Gençlerin Sesi olan Düşüncesel-i’ni İnstagramda takip etmek için aşağıdaki linki tıklayınız…

https://www.instagram.com/dusuncesel_i/

İletişim