Hakkımızda

Rahman ve Rahim ve Olan Allah’ın Adıyla

 

Hz. Resulü Ekrem (s.a.a):İlim öğrenmek kadın-erkek her Müslümana farzdır.

 

İmam Musa Kâzım (a.s): “Senin için en öncelikli ilim, amelinde mutlaka ihtiyaç duyacağın ilimdir. Senin için en vacip amel, hakkında hesap vereceğin ameldir. Senin için en gerekli ilim, seni kalbini ıslah etmeye yönlendiren ve kalbini bozacak şeyleri sana gösteren ilimdir ve senin için akıbeti en beğenilmiş ilim, acil yapman gereken amelini artıran ilimdir. O halde bilmediğin takdirde sana bir zararı olmayan şeyleri öğrenmekle vakit geçirme. Ama öğrenmediğinde cahilliğini artıracak ilimden de gaflet etme!

 

Hakkımızda:

 İlim ve Marifet sitesi ilmi ve kültürel alanda hizmet vermek için açılmış bir sitedir ve sanal ortamda, yeni teknolojilerden yararlanılarak, internet ortamında uzaktan eğitim hizmeti vermektedir. Zaman, mekân, cinsiyet ve mezhep sınırlaması olmaksızın çeşitli kısa süreli eğitimlerle sizlerin ilmi ve maarifi arayışlarına cevap vermek istemektedir.

 

Bu site herhangi bir dernek, grup, kurum veya kuruluşa bağlı değildir ve olmayacaktır ve bu sitenin kuruluşunda herhangi bir kurum, kuruluş, grup, dernek veya oluşumlardan herhangi bir destek veya yardım alınmamıştır ve alınmayacaktır. Amacımız Kur’an-ı Kerim, Hadis, Usul, Kelam, Fıkıh, Felsefe gibi İslami İlimlerin yayılması ve aynı şekilde Farsça, Türkçe ve İngilizce gibi dil eğitimi verilmesi ve bu ilimler konusunda arayış içinde olanlara en kısa yoldan kolay bir şekilde eğitim vererek yardımcı olmaktır.

 

Ayrıcalıklarımız:

  1.  Güvenilir ilmi kaynaklara online erişim.
  2. İslami İlimler alanında üstat ve uzmanlara kolay erişim
  3. Sanal eğitimde modern teknolojilerden yararlanma.
  4. Muhatabın dilinde bölüm ve derslerin sunumu.
  5. Eğitim alınmak istenen dersi talep etme.
  6. Uzman olduğunuz konuda ders verebilme.

 

Hedeflerimiz

 ilimvemarifet.com sitesi üç ana hedef üzerine kurulmuştur. Bu hedefler özetle şunlardan ibarettir:

 

1- İslami Öğretilerin Yazı ve Doküman Olarak Paylaşılması

 Bu sitenin birinci hedefi Kütüphane, Sorular ve Cevaplar, Makaleler, Video ve MP3 vb. gibi ana başlıklar altında Ehlibeyt mektebine dair bilinmesi ve öğrenilmesi gereken ilim ve öğretileri yazı ve doküman olarak okuyuculara sunmaktır. Özellikle Sorular ve Cevaplar ve Makaleler kısmında güncel ve herkesi ilgilendiren soru ve cevaplar ve makaleler paylaşılacaktır.

 

2- Online Dersleri

 Bu sitenin açılmasının da asıl nedeni olan ikinci hedefi ise uzman eğitmenler tarafından Dil Eğitimi (Farsça, İngilizce, Türkçe, Arapça vb.) ve İslami Öğretilerin (Kur’an-ı Kerim ve Tefsir, Ahlak ve Maneviyat, Fıkıh, Tarih ve Felsefe ve İrfan gibi) sınıf oluşturularak online (canlı) olarak verilmesidir. Bu sitede verilecek online dersleri o ders konusunda uzman ve bilgi sahibi kişiler tarafından verilecektir ve verilecek olan online (canlı) dersleri de ücretsiz olacaktır.

 

3- Sizler de Ders Verebilirsiniz!

 Diğer bir hedefimiz ise şudur: Online dersleri noktasında Online derslerinin belirlenmesi konusu sadece site idaresine ait olmayacaktır. Yani bu site herkese ait olduğundan dolayı sizlere de şu imkanları sağlamaktadır:

 

 • Sizler de eğitim alanında bilgilerinizi herkese ulaştırma ve hizmet verme şansını bulacaksınız. Yani uzman olduğunuz herhangi bir konuda bu bilgilerinizden başkalarının da faydalanmasını isterseniz bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Bizler sizin önerinizi değerlendirip size online sınıf açacak ve ilminizden yararlanacak ilgili öğrencilere ders verebilmeniz için imkân sağlayacağız.

 

 • Sınıf oluşturma isteğinde bulunma imkânınız da olacaktır. Yani beş altı arkadaş toplanıp ders almak istediğinizde bize ulaşmanız yeterli olacaktır. Örneğin, arkadaşlarınızla Farsça dersi almak isterseniz bize ulaşarak bilgilendirmeniz durumunda sizlere bu imkanı sağlayacağız.

 

Siteyle İlgili Önemli Uyarılar:

 

1- Bu sitede verilen eğitimler hiçbir dernek, grup, kurum, kuruluşa bağlı değildir ve olmayacaktır. Dini eğitimler Ehlibeyt Mektebi öğretileri doğrultusunda verilecektir.

2- Eğitimlere din ve mezhep ayrımı gözetilmeksizin ilim öğrenmek isteyen herkes katılabilir. Ancak dini ve insani görgü ve kurallara uyulmasının yanı sıra şaibe ve dedikoduya sebebiyet verecek veya eğitim dışında başka oluşumların meydana gelmesine zemine hazırlayacak şeylere izin verilmeyecektir.

3- Bu sitede verilen eğitimler sadece ilim öğrenmek isteyenler için düzenlendiğinden dolayı, eğitim sonunda herhangi bir sertifika veya diploma verilmeyecektir. Ama Farsça dili konusunda eğitim alanlar eğitimlerini sonuna kadar ilerletmeleri durumunda, bir yerde sınava girme imkanları oluşursa ve bizden kendilerini bu sınava hazırlamalarını talep etmeleri durumunda, kendilerine elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz.

Not: Bütün bu oluşum elimizdeki mevcut imkanların sınırlı olduğundan dolayı bu şekildedir. İleride imkanlarımızın artması durumunda sizlere sunacağımız imkanlar da artacaktır.

 

 

İletişim