Gündem

Vicdan

Vicdan

Vicdan; İnsanın bâtınî bünyesinde var olup, iyiyi kötüden ayırabilen, iyilik etmekten lezzet alan ve kötülükten elem duyan fıtratî bir unsurdur. Bireyin içinde ki adalet duygusu, iç mahkemedir. İç huzur ya da İç sıkıntıdır.

Kudüs

Kudüs

İslam toprağına girilmez idi
Bir karışı dahi verilmez idi
Siyonist İsrail kurulmaz idi
Vahdet deryasına dalsaydık eğer

Ramazan Ayının Son On Gününün Dua ve İbadetleri

Ramazan Ayının Son On Gününün Dua ve İbadetleri

Allah’ım! Ramazan ayının geçmiş (günlerinin) hakkını bizden taraf eda et. Ona karşı yaptığımız kusur ve ihmali bağışla. Onu bizden kabul buyur. Nefsimize yaptığımız zulümden dolayı bizi cezalandırma. Bizi rahmetine mazhar olan kullarından eyle; mahrum olanlardan değil.

3. Muhtemel Kadir Gecesi Amelleri

3. Muhtemel Kadir Gecesi Amelleri

(Allah’ım!) Bu gecede benim ismimi saadetli kimselerin isimleri arasına ve ruhumu şehitlerin ruhunun yanına yerleştirmeni, iyiliğimi illiyyin makamına (kabul derecesine) ulaştırmanı ve kötülüğümü bağışlamanı diliyorum.

2. Muhtemel Kadir Gecesi Amelleri

2. Muhtemel Kadir Gecesi Amelleri

“(Ey Rabbim!) Ramazan ayının bitmesi veya bu gecenin sabah olmasıyla henüz üzerimde azaba vesile olacak bir günahın kalması halinde, bundan Kerim Vech’inin yüceliğine sığınırım.”

Birinci Muhtemel Kadir Gecesi Amelleri…

Birinci Muhtemel Kadir Gecesi Amelleri…

“Allah’ım senden, indirdiğin kitabın ve onda bulunan büyük ve güzel isimlerin hürmetine ve kitabındaki korkutan veya ümit veren (ayetlerin) hürmetine, beni cehennem ateşinden azat ettiğin kimselerden kılmanı dilerim.”

Kadir Gecesi

Kadir Gecesi

Ya Rabbi! Bizleri ve anne baba kardeşlerimizi bu mübarek gece hürmetine bağışlananlardan ve amel defterleri sağ tarafından verilenlerden karar kıl.

Mucir Duası

Mucir Duası

Mucir Duası Cebrail (a.s) tarafından Hz. Peygamber Efendimize (s.a.a) getirilmiştir. Rivayetlere göre her kim bu duayı Ramazan ayının on üç, on dört ve on beşinci günlerinde okursa günahları; yağmur taneleri, ağaçların yaprakları ve çölün kumlarının sayısınca olsa bile bağışlanır. Bu duayı hastanın şifa bulması, borcun ödenmesi, zengin olmak, gam ve kederlerin giderilmesi için okumak etkilidir.

Mübarek Ramazan Ayının Duaları

Mübarek Ramazan Ayının Duaları

Allah’ım! Bu ayı bizim için selâmet kıl; bizi bu ayda sağlıklı et ve bu ayı kolaylık ve afiyet içinde bizden teslim al.

İletişim