Allah’ım ben geldim kapına…

Amellerimin değerini, sonucunu ve kabulünü bilmeden…

Günahımın mı sevabımın mı çok olduğunu bilmeden, mahcup bir şekilde geldim kapına…

 

 

Sen Rahmansın ve rahimsin… Bense tek sığınacağı sen olan bir sail

Kovma ne olursun kapından, helak olurum vicdan azabından…

 

 

Ne cennettir ne cehennem benim arzu hayalım  

Senin sevgin ve rızandır benim en büyük dileğim

 

 

Çok acı çekiyorum Allah’ım sana layık kul olamadığımı düşündükçe…

Bazen bazen… Ama .. Ümitler yeşeriyor ve beni ayağa kaldırıyor …

Sana kavuşacağımı bildiğim için…

 

 

Ey Rabb’im! Ey umudum ve arzum ve ey isteğim ve gayem! Nasip edeceğin bir tövbeyle şu ölü kalbimi yeniden dirilt! İzzetine andolsun ki, senden başka günahlarımı bağışlayacak ve yaramı saracak birini göremiyorum. Sana dönerek teslim oldum ve zillet içinde sana boyun eğdim. Eğer kapından kovarsan kime sığınayım? Eğer beni nezdinden uzaklaştırırsan kime yöneleyim? Utancımdan ve ayıplarımdan dolayı eyvahlar olsun bana.

 

 

Ey Rabb’im! Günahlarımı rahmet bulutunun gölgesinde gizli tut, kusurlarıma ve kötü amellerime lütuf ve muhabbet yağmurunu yağdır. Ey Rabb’im! (Efendisinden) kaçmış köle efendisinden gayri kime dönebilir? Ve efendisinin gazabından kim onu sakındırabilir?

 

 

Ey Rabb’im! Ey darlığa düşenin imdadına koşan, ey belayı bertaraf eden, ey büyük bağış sahibi, ey gizlileri bilen, ey günahları en güzel örten! Rahmet ve keremini aracı kılarak ve merhametini vasıta ederek kapına geldim; artık duamı kabul et ve senin lütfuna olan ümidimi boşa çıkarma; bağış ve merhametin hürmetine hatalarımı örtüver ve tövbemi kabul et; ey merhametlilerin en merhametlisi!

 

Semra Gürcan

İletişim