İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Seyyid Ali Hamane-i bir mesaj yayımlayarak Fransa’da bir derginin İslam Peygamberi’ne (s.a.a) hakarette bulunmasını şiddetle kınadı. Mesajın tam metni şöyledir:

 

“Fransız derginin İslam Peygamberi Hz. Resulü Ekrem’in (s.a.a) nurani ve kudsi şahsiyetine yönelik büyük ve affedilemez günahı ve saygısızlığı Batı dünyasının siyasi ve kültürel kurum ve kuruluşlarının İslam’a ve Müslüman toplumlara yönelik inadını ve şirret dolu kinci duygularını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

 

Bazı Fransız siyasetçilerin bu büyük suçu kınamamak ve göz ardı etmek adına ifade özgürlüğünü bahane etmesi tamamen reddedilmiş, yanlış ve demagojiktir. Siyonistler ve emperyalist hükümetlerin derin İslam karşıtı siyasetleri zaman zaman tekrarlanan bu tür düşmanca davranışların sebebidir.

 

Böyle bir zamanda bu hareket ve davranış, aynı zamanda Batı Asya milletleri ve hükümetlerinin düşüncelerini Amerika ve İşgalci Siyonist Rejimin bölgeye yönelik şom planlarından uzaklaştırmak ve karşı çıkma motivasyonlarını düşürmek içindir.

 

Müslüman milletler özellikle de Batı Asya ülkeleri, kritik bölgesel meselelerde duyarlı ve uyanık olmalarının yanı sıra hiçbir zaman Batılı siyasetçilerin ve elebaşlarının İslam ve Müslümanlara yönelik düşmanlıklarını unutmamalıdırlar.”

 

Seyyid Ali Hamane-i

8 Eylül 2020

İletişim