Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

ilimvemarifet.com Sitesi

Birinci Uluslararası Makale Yarışmasına Davet

“İbadetlerin en üstünü Mehdi’nin (a.s) zuhurunu beklemektedir.”

 

Hz. Resulü Ekrem (s.a.a) şöyle buyurmaktadır: “Ne mutlu Ehlibeyt’imin Kâim’ini idrak edecek kimseye; o ki, kıyamından önce ona (Kaim’e) uymaya çalışmış, onun dostuyla dost olmuş ve düşmanından teberri etmiş ve ondan önceki hidayet imamlarının velayetini kabul etmiş kimsedir. Onlar benim arkadaşlarım, dostlarım ve benin gözümde ümmetimin en değerli olanlarıdır!” (Bihârü’l Envâr, c.52, s.130)

 

Allah’ım kendini bana tanıt, eğer sen kendini bana tanıtmazsan Resulünü tanıyamam, Allah’ım Resulünü bana tanıt, eğer Resulünü bana tanıtmazsan Hüccetini tanıyamam, Allah’ım eğer Hüccetini bana tanıtmazsan dinden çıkarım.

 

ilimvemarifet sitesi İmam Mehdi’yi (a.s) daha iyi tanıma ve gaybet zamanını ve gaybet zamanındaki vazifelerimizi daha iyi derk edebilme adına Zuhurunu beklediğimiz İmam Mehdi’nin (a.s) kutlu doğum yıldönümü münasebetiyle makale yarışması düzenlemektedir.

 

Makale Konuları:

1- Şia ve Ehlisünnet kaynaklarında İmam Mehdi’nin (a.s) hayatı veya Mehdilik İnancı.

2- İmam Mehdi’nin (a.s) gaybeti döneminde insanların vazifesi 

3- Ferec ve Nudbe dualarında İmam Mehdi (a.s) ve bu dualarda bekleyenlerin vazifesi ve bu duaların bekleyenler üzerindeki etkisi  

 

Makale Yarışması Ödülleri:

         

Birinciye: 400 TL + İmzalı Kitap Hediye

İkinciye: 300 TL + İmzalı Kitap Hediye

Üçüncüye: 200 TL + İmzalı Kitap Hediye

 

 

Makaleleri Değerlendirme Heyeti

 

Araştırmacı Yazar Habib Mert

Araştırmacı Yazar ve Şair Musa Dedei

Araştırmacı ve El-Mustafa (s.a.a) Sanal Üniversitesi Eğitim Görevlisi Rüstem Cafer Koç

Araştırmacı Yazar Ülkü Aras

Şair Arzu Çetinkaya

 

 

Yarışma Şartları:

 

1- Makaleler, katılımcıların kendisine ait olmalı ve başka bir yarışmada veya herhangi bir yerde yayınlanmış olmamalıdır.

 

2-Katılımcılar sadece bir konuda yazacakları makalelerini en geç 30 Nisan 2020 tarihine kadar ilmvemarifet@gmail.com e-posta adresine (isim – soy isim ve telefon ve açık adreslerini yazarak) göndermelidir. Gönderilecek makaleler en az 4 ve en fazla 12 sayfa olmalıdır. 

 

3- Gönderilen makaleler ilk elemeden geçtikten sonra, makale değerlendirme heyetine gönderilip derecelendirilecektir. Dereceye girenlerin isimleri ilimvemarifet.com sitesinden duyurulacaktır.

 

4- Dereceye girenlerin makaleleri ilimvemarifet.com sitesinde yayınlanacak ve ilk üçe girenlerin hediyesi kazananlarla irtibata geçilerek kendilerine ulaştırılacaktır.

 

Gerekli Bilgiler:

 

Makalelerin Gönderileceği Adres: ilmvemarifet@gmail.com

Whatsapp Bilgilendirme Hattı: 0098 939 346 3818

 

 

İletişim