Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adıyla

 

“Allah’ım kendini bana tanıt, eğer sen kendini bana tanıtmazsan Resulünü tanıyamam, Allah’ım Resulünü bana tanıt, eğer Resulünü bana tanıtmazsan Hüccetini tanıyamam, Allah’ım eğer Hüccetini bana tanıtmazsan dinden çıkarım.”

 

Hz. Resulü Ekrem (s.a.a) şöyle buyurmaktadır: “Ne mutlu Ehlibeyt’imin Kâim’ini idrak edecek kimseye; o ki, kıyamından önce ona (Kaim’e) uymaya çalışmış, onun dostuyla dost olmuş ve düşmanından teberri etmiş ve ondan önceki hidayet imamlarının velayetini kabul etmiş kimsedir. Onlar benim arkadaşlarım, dostlarım ve benin gözümde ümmetimin en değerli olanlarıdır!” (Bihârü’l Envâr, c.52, s.130)

 

Öncelikle makaleleri değerlendirme heyetimize; Araştırmacı Yazar Habib Mert, Araştırmacı Yazar ve Şair Musa Dedei, Araştırmacı Yazar Ülkü Aras ve Şair Arzu Çetinkaya’ya ilimvemarifet sitesi olarak teşekkürü bir borç bilir ve başarılarının devamını temenni ederiz.

 

Gönderilen makalelerin incelenmesinden sonra ilimvemarifet.com Sitesi, Birinci Uluslararası İmam Zaman (a.s) konulu makale yarışmamızın sonuçları şöyle olmuştur. Yarışmamıza katılan herkese emeklerinden dolayı teşekkür ederiz. 

 

 

Dereceye giren yarışmacılarımızın hediyeleri Ramazan bayramına kadar kendilerine ulaştırılacaktır. Ayrıca yarışmamıza katılan diğer yarışmacılarımıza da hediyelerimiz olacaktır ve hediyeleri Bayramdan önce kendilerine ulaştıracaktır. 

İletişim